OH, 7. deň: Získať slalomársku medailu bude stále ťažšie, hovorí tréner mládeže

Po štvrtkovom zlate získalo Slovensko medailu aj v piatok. Zaslúžil sa o ňu vodný slalomár Jakub Grigar, ktorý skončil druhý v pretekoch K1.

Grigarov výsledok je o to cennejší, že ide o disciplínu s najväčšou konkurenciou, v ktorej doteraz Slovensko nezískalo olympijskú medailu.

Po skončení súťaží vodných slalomárov sme sa pýtali reprezentačného trénera mládeže, či môže Slovensko počítať s olympijskou medailou aj naďalej, tak ako na každej olympiáde v ére samostatnosti.

Matúš Hujsa hovorí, že to budeme mať stále ťažšie a najviac sa obáva o disciplínu, ktorá bola doteraz našou najsilnejšou.

Piatok v Tokiu priniesol aj nečakané zlyhania športových velikánov. Novak Djoković vypadol v tenisovom semifinále hneď dvakrát, v džude zase prehral zápasník, ktorého môžeme označiť za najdominantnejšieho športovca v dejinách.

Sklamanie prežila aj atlétka z Burundi. Tej pre vyššiu hladinu testosterónu zakázali súťažiť na stredných tratiach, zmenila preto tréningy a kvalifikovala sa do behu na 5000 metrov. Dokonca z rozbehov postúpila do finále, no pre prešľap ju diskvalifikovali.

Olympijský súhrn prinášame po každom dni. Posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Share | Download(Loading)

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App