OH, 6. deň: Jeden úspešný a jeden smutný príbeh slovenskej streľby

Štvrtkový program mal byť podľa niektorých zahraničných komentátorov menej záživný ako tie predchádzajúce. Naši fanúšikovia to však zrejme videli inak.

Po sklamaniach viacerých opôr sme od rána sledovali trapistku Zuzanu Rehák Štefečekovú, ktorá v kvalifikácii utvorila svetový rekord. Vo finále síce prišli aj chyby, no naďalej bola najvyrovnanejšou strelkyňou dňa a získala zlatú medailu.

Rehák Štefečeková je dôkazom, že materstvo nie je prekážkou špičkových výkonov. Najväčší úspech kariéry dosiahla v 37 rokoch ako matka dvoch synov.

Popri jej víťazstve sme však sledovali aj smutný príbeh slovenského trapu. Erik Varga sa stal pred 29 rokmi juniorským majstrom sveta a minimálne odvtedy sníva o olympijskej medaile. A bude o nej snívať najmenej ďalšie dva dni, keď mu opäť nevyšla individuálna disciplína.

V akcii boli aj ďalší Slováci vrátane kanoistky Moniky Škáchovej, ktorá síce na konci semifinálovej trate urobila „eskimáka“, no aj tak postúpila do finále. V ňom skončila predposledná.

Vo štvrtok zároveň skončil boxer Andrej Csemez, podľa jeho trénera Tomáša „Kida“ Kovácsa však to najlepšie predvedie až o tri roky v Paríži.

Olympijský súhrn prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Share | Download(Loading)

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App